De Maakplaats Vermakelijk

Op zaterdagmiddag 18 april vindt dat aftrap plaats van De Maakplaats ‘Vermakelijk’, een activiteit in samenwerking met broedplaats De Holm in de gemeente Het Hogeland en Toukomstproject Groningen Werkt Circulair. In april en mei organiseren ze workshops waar je leert hoe je kleding een tweede leven geeft. Tijdens de middag krijg je alvast een voorproefje: je kunt kleding ruilen, er zijn stands met vermaakte kleding, lezingen en demo’s over kleding- en naaimachine reparatie.

Kledingruil

Heb je mooie kleding in je kast die je bijna nooit draagt? Gun je kleding een tweede leven en neem het mee naar de kledingruil. Zo vernieuw je je kledingkast op een leuke én duurzame manier. Neem alleen kleding mee waar je een ander echt blij mee maakt. Zorg dat alles gewassen is, geen vlekken heeft en in goede staat is. Voor elk item dat je inlevert, mag je één nieuw item uitzoeken. Ook zijn er op deze middag lezingen, demo’s over het maken van kleding en naaimachine reparaties.

Workshops in april en mei

Na het festival kun je op drie dinsdagavonden in april en mei in De Holm terecht voor workshops kleding repareren. In drie lessen leer je op een praktische en creatieve manier om kleding weer van waarde te maken. Met minimale uitgaven kun je kleding of ander textiel herstellen tot een nieuw kledingstuk. Aanmelden voor de workshops kan door een mail te sturen naar: info@deholm.net.

Algemene informatie | Vermakelijk Festival
Waar: De Streekweg 41, 9956 PN, Den Andel
Wanneer: zaterdag 18 april
Tijd: 12.00 uur tot 15.00 uur

Algemene informatie | Workshops

Waar: De Streekweg 41, 9956 PN, Den Andel
Wanneer: 28 april, 12 mei en 19 mei
Tijd: 19.00 uur tot 21.00 uur
Kosten: €40,00 inclusief materialen, machines en koffie/thee