Mariette van Duin

“Mijn eerste grote inkoop voor De SmaakTuijn was spannend, dankzij het Impulsloket durfde ik die stap te zetten”

Met behulp van een bijdrage uit ons Impulsloket kon Mariëtte van Duijn haar idee voor een bijzonder maaltijdbox verder uitwerken. “Die subsidie was precies wat ik nodig had. Het gaf me de kans om dingen te doen die ik anders niet had gekund.” In dit interview vertelt ze meer over De SmaakTuijn en de subsidie.

Gezond eten is voor veel mensen een uitdaging. Want hoe krijg je genoeg groenten binnen, zonder dat het saai of ingewikkeld wordt? Mariëtte van Duijn heeft daar een oplossing voor. Met haar SmaakTuijn boxen vol kruidenmixen en simpele, lekkere recepten wordt gezond koken een stuk makkelijker. Dankzij de steun van het Impulsloket kon ze haar droom waarmaken.

“Ik heb mijn hele leven in de voedingsindustrie gewerkt”, vertelt Mariëtte, oprichtster van De SmaakTuijn. “Maar op een gegeven moment dacht ik: dit kan ik ook zelf. En dan op een manier die echt van mijzelf is. Iets wat ik helemaal zelf kan opbouwen. Voor mij begint gezond eten namelijk met pure, natuurlijke ingrediënten. Zo dicht mogelijk bij de natuur.”

Kruiden als smaakmakers

En zo ontstond De SmaakTuijn: een bijzondere maaltijdbox. Er zitten geen verse groenten in, maar wel recepten en kruidenmixen die perfect passen bij de groenten van het seizoen. “Veel mensen weten niet hoe ze gezond en lekker kunnen koken”, legt Mariëtte uit. “Met de juiste kruiden en recepten is het veel makkelijker om gezond eten vol te houden. Onze mixen hebben veel smaak en zijn 100% biologisch, zonder zout of andere toevoegingen.”

Een spannend begin

Mariëtte begon vol enthousiasme, maar de weg naar haar eigen bedrijf was spannend. “Je hebt een droom en die wil je waarmaken. Na veel onderzoek en overleg met verschillende partijen had ik een duidelijk plan. Ik zette een earlybird-actie op waarbij mensen een kruidenbox konden reserveren en vooraf betalen. Zo kreeg ik alvast wat inkomsten om te starten. Daarnaast hoorde ik via een oud-collega over het Impulsloket van Nationaal Programma Groningen. Die subsidie was precies wat ik nodig had. Het gaf me de kans om dingen te doen die ik anders niet had gekund.”

Voor en door de regio

Met de steun vanuit het Impulsloket kon Mariëtte meteen goed beginnen. Zo investeerde ze in een professionele website en kocht ze de eerste kruiden en verpakkingsmaterialen in. Ook ging ze samenwerken met Iederz, de sociale werkplaats in Groningen. “Werken met een sociale partner vind ik belangrijk”, zegt Mariëtte. “Zo blijft het geld in de regio én help ik mensen die extra ondersteuning nodig hebben.”

De subsidie was precies wat ik nodig had. Het gaf me de kans om dingen te doen die ik anders niet had gekund.

Bedenken, testen en verbeteren

De recepten van De SmaakTuijn maakt Mariëtte zelf. “Samen met een collega bedenk en test ik alles”, legt ze uit. “We kijken wat er in het seizoen is en maken daar iets lekkers van. Het is altijd een creatief proces, en dat vind ik zo leuk.” Inmiddels bereikt Mariëtte met haar boxen een breed publiek. Eerst verkocht ze vooral aan particulieren via haar website. Maar nu vinden ook bedrijven haar steeds vaker. “Ik lever mijn boxen vaak als relatiegeschenk. Bijvoorbeeld op congressen of als alternatief voor een fles wijn. Het is mooi om te zien hoe enthousiast mensen zijn!”

Eerste grote inkoop

Mariëtte kijkt met trots terug op de eerste periode van haar bedrijf. “Het spannendste moment was de eerste grote inkoop. Je geeft partijen zoals een drukker en leverancier de opdracht en hoopt dat mensen je boxen gaan kopen. Dankzij de subsidie durfde ik die stap te zetten. Ik kijk uit naar wat er in de toekomst nog gaat komen. Ik hoop dat mijn boxen een vast onderdeel worden van projecten rondom vitaliteit en gezondheid. Denk aan bedrijven die werken aan een gezondere werkomgeving of sportprogramma’s. Gezond eten is zo’n belangrijk onderdeel van een fit en vitaal leven.”

Ik hoop dat mijn boxen een vast onderdeel worden van projecten rondom vitaliteit en gezondheid.

Een missie met smaak

Voor Mariëtte is De SmaakTuijn meer dan een bedrijf. “Ik wil mensen echt helpen om gezonder te eten. Veel ziektes, zoals diabetes, komen voort uit onder andere een ongezonde leefstijl. Als we meer groenten eten en minder bewerkt voedsel, kunnen we daar iets aan doen. Het geeft zoveel voldoening om daar een steentje aan bij te dragen.”


Lees meer…