wij hebben de toekomst
Dragons’ Den
Acht weken na de hackathon is het zover: de Dragons’ Den. Oftewel de finale van de scholenchallenge ‘Wij hebben de toekomst’, waarin scholieren slechts drie minuten de tijd kregen om hun idee te pitchen.
Dit jaar staat de scholenchallenge in het teken van de vrijetijdseconomie. Bijna 300 jongeren uit Groningen, Drenthe en Friesland zijn tijdens een 30 uur durende hackathon aan de slag gegaan met vraagstukken rondom recreatie en toerisme. De afgelopen weken hebben de teams hun ideeën verder uitgewerkt, feedback verwerkt en hun oplossingen aangescherpt.
Dragons’ Den 2026
- Wanneer? Vrijdag 30 oktober, van 09.00-12.30 uur
- Waar? Tegelijkertijd in Groningen, Drenthe en Friesland
Live meekijken? In Drenthe kun je de Dragons’ Den live volgen via de livestream:
Drie prijzen
In elke provincie maakt één team kans om het idee uit te (laten) voeren. Daarnaast zijn er ook nog twee andere prijzen in de provincie: ‘Beste pitch’ en ‘Meest vernieuwende idee’.
Alle teams geven in hun pitch aan wat nodig is voor de uitvoering van hun eindproduct. Binnen het netwerk van bedrijven, overheden en kennisinstellingen die bij de scholenchallenge betrokken zijn, zoeken we de beste plek om het idee uit te voeren. De winnende teams beslissen vervolgens zelf of ze bij de uitvoering betrokken willen blijven. En hoe deze rol eruitziet: meedenken, test bijwonen, zelf het idee uitvoeren, noem maar op.
Dragons’ Den
Tijdens de Dragons’ Den krijgen de scholieren, inmiddels beginnende ondernemers, de mogelijkheid om hun droom waar te maken. Ze pitchen hun idee in drie minuten aan een panel van investeerders (dragons). Het uiteindelijke doel? Dat hun idee er daadwerkelijk komt!